top of page

Cena:

320zł

Konsultacja behawioralna

online

W terapii behawioralnej bardzo ważne jest dokładne poznanie zwierzaka, opiekunów, przyjrzenie się relacjom i poznanie środowiska, w którym żyjecie.

 

Jednak jeśli jesteś z poza Warszawy lub z jakiś innych powodów nie możesz umówić się na wizytę domową (np. na tym etapie Twój psiak źle toleruje gości), to możesz wybrać opcję konsultacji online.

 

Podczas około 2-3h spotkania przy pomocy współczesnych technologii (najczęściej spotykamy się na platformie Zoom) przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad, dodatkowo na pewno poproszę Cię też o przesłanie filmików, zdjęć, czasem rysunków i w ten sposób spróbuję Ci zdalnie pomóc rozwiązać problem i poprawić Twoje relacje z czworonogiem.

 

Weź pod uwagę, że taka forma konsultacji nie sprawdzi się przy każdym z problemów i będzie wymagała od Ciebie więcej czasu, gdyż konieczne będzie przygotowanie dodatkowych materiałów diagnostycznych np. wypełnienie dodatkowych kwestionariuszy, nagrania filmików itd. Niemniej przy aktywnej współpracy z opiekunem naprawdę wiele problemów udaje się z powodzeniem rozwiązać taką zdalną drogą.

Zastanawiasz się czy ten typ konsultacji jest dla Ciebie?

Konsultacja behawioralna online, jest drugą, po konsultacji na żywo, najbardziej kompleksową formą mojej pomocy, którą możesz wybrać. Tu też mamy czas i przestrzeń na to by przejść przez szczegółowy wywiad, a dobrze przygotowane materiały filmowe i diagnostyczne pozwalają mi poznać Was lepiej z psiakiem i zaadresować szeroką gamę zachowań problemowych, jak również zadbać o profilaktykę takowych i pomóc Ci zrozumieć emocje i charakter Twojego czworonoga. Jeśli podczas terapii uznam, że w Waszym przypadku konieczne będzie jednak spotkanie na żywo, a nie tylko zdalna pomoc, to spróbuję skierować Was do polecanego przeze mnie specjalisty, który będzie mógł kontynuować terapię na żywo w Twoich okolicach lub przygotujemy Twojego psa na spotkanie ze mną, tak by było ono dla niego możliwie jak najbardziej komfortowe. 

 

Jeśli nie potrafisz nazwać problemu, z jakim się borykacie, to nic nie szkodzi - to już wszak moje zadanie ;-) Daj po prostu znać swoimi słowami co Cię niepokoi albo czego chciał_byś się dowiedzieć. Często zresztą zmagacie się z kilkoma problemami jednocześnie, albo zachowanie, które widzisz jest wynikiem emocji psa ukrytych głęboko pod powierzchnią i dopiero podczas pracy terapeutycznej dotrzemy do jego podłoża i możemy je jakoś sklasyfikować.

 

W jakich sytuacjach warto więc wybrać konsultację behawioralną online?

Przede wszystkim kiedy niepokoi Cię jakieś zachowanie Twojego psiaka i nie masz możliwości spotkania się z behawiorystą na żywo.

 

A więc gdy w Twoim mieście nie ma behawiorysty, do którego możesz zwrócić się o pomoc, Twój psiak nie czuje się komfortowo przy obcych, albo zależy Ci na mojej pomocy, a jesteś spoza Warszawy.

Zakres problemów, z którymi możesz zgłosić się o pomoc online, jest bardzo podobny do tych przy konsultacjach na żywo, a więc:

 • kiedy Twój psiak jest lękowy i obawia się różnych dźwięków, obiektów, sytuacji;

 • kiedy Twój psiak jest agresywny w stosunku do innych psów i zwierząt;

 • kiedy Twój psiak jest agresywny w stosunku do obcych ludzi lub wobec domowników;

 • kiedy Twój psiak ciągnie na smyczy podczas spaceru lub zjada śmieci, czy niejadalne przedmioty np. kamienie, czy ziemię;

 • kiedy Twój psiak niszczy meble albo załatwia się w domu;

 • kiedy planujesz kastrację psa i chcesz mieć pewność, że Twój psiak jest na to gotowy od strony behawioralnej; i po zabiegu nie wzrośnie u niego agresja lub lękliwość;

 • kiedy planujesz przeprowadzkę i chcesz mieć pewność, że Twój psiak odnajdzie się szybko w nowym miejscu;

 • kiedy szykujecie się powiększenia rodziny np. narodziny dziecka, wprowadzenie się nowego domownika, zarówno tego ludzkiego, jak i innego zwierzaka i chcesz mieć pewność, że Twój pies jak najmniej przeżyje stresowo takie zmiany;

 • kiedy Twój pies stracił swojego wieloletniego towarzysza lub opiekuna i przeżywa żałobę;

 • kiedy Twój pies dopiero co został przez Ciebie adoptowany i dopiero się poznajecie;

 • kiedy Twój pies nie dogaduje się z innym zwierzakiem w Twoim domowym stadzie (psem czy kotem);

 • kiedy Twój pies stracił nagle chęć do zabawy, stał się wycofany, ospały, wpadł w depresję;

 • kiedy Twój pies zachowuje się agresywnie kiedy zbliżasz się do niego gdy je lub śpi (podejrzewasz tzw. obronę zasobów);

 • kiedy Twój pies płacze, szczeka, niszczy, załatwia się w domu podczas Twojej nieobecności - tu sprawdź terapię zaburzeń separacyjnych, która w swojej specyfice zawsze przebiega online;

 • ... i w każdej innej sytuacji, w której czujesz potrzebę skonsultowania się z profesjonalistą i chcesz lepiej zrozumieć zachowanie i emocje swojego psa ;-)

bottom of page