top of page
IMG_7362.HEIC

O mnie

Jestem magistrem psychologii (Uniwersytet SWPS w Warszawie, 2016), certyfikowaną behawiorystką – zoopsychologiem psów i kotów i dyplomowaną trenerką psów,  jak również pierwszym w Polsce CSAT-em, czyli Certyfikowaną Terapeutką Lęku Separacyjnego pracującą w oparciu o protokół Maleny DeMartini.

 

Ukończyłam kurs zoopsychologa-behawiorysty w EthoPlanet (2019) oraz dwuletni kurs behawiorystyczny w Wojtków Szkolenia (2022). Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje, biorąc regularnie udział w licznych kursach, konferencjach i szkoleniach. Odbyłam m.in. kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, czy kursy dotyczące dietetyki i suplementacji dla zwierząt. W 2020 roku ukończyłam dodatkowo Kurs Trenera Psów w Wojtków Szkolenia, a w 2023 ukończyłam 14-tygodniowy program certyfikacyjny u samej Maleny DeMartini i Maii Huff-Owen oraz Tiffany Lovell, dołączając oficjalnie do elitarnej grupy CSAT-ów, liczącej aktualnie około 260 specjalistów na całym świecie. 

 

Stawiam jedynie na pozytywne metody, bez awersyjnych rozwiązań. Kluczowe są dla mnie emocje zwierzaka i praca oparta o bliską, partnerską relację i dialog między czworonogami i ich opiekunami.  

Pracowałam jako wolontariuszka w Schronisku dla Zwierząt w Korabiewicach i udzielałam się w wielu innych prozwierzęcych fundacjach i organizacjach działających na rzecz natury i środowiska. 

Miałam przyjemność brać udział w roli prelegentki w projekcie Strefa Dialogu z psem oraz poprowadzić część zajęć dla kursantów kursu trenerskiego Tell me hau.

 

Moja prywatna zwierzęca sfora to aktualnie trzy adopciaki - dwie kocice:  Majorka i Minorka oraz sunia - Felka, a także będący już na sportowej emeryturze koń imieniem Czarkus. Tak naprawdę każdego mojego podopiecznego traktuję również trochę jak członka swojej rodziny. 

Moje kompetencje

Moje kompetencje

Behawiorystyka zwierząt to fascynująca dziedzina wiedzy, która rozwija się bardzo intensywnie. Badania naukowe datowane na 10 czy 15 lat wstecz w wielu innych branżach traktowane byłyby jako nowe, a w kontekście psychologii i zachowania zwierząt często uznawane są już za przestarzałe, bo dziś wiemy znacznie więcej niż wtedy. Z tego powodu a także z uwagi na moje ogólne zamiłowanie do nauki, uważam, że bardzo ważne w tej pracy jest nieustanne pogłębianie swojej wiedzy, by móc jeszcze lepiej zadbać o potrzeby i emocje moich pacjentów i skuteczniej pomóc Wam, ich Opiekunom. 

Dodatkowo, zoopsychologia jest związana z wieloma innymi pokrewnymi dziedzinami nauki. Patrzymy na zwierzaki całościowo, bo często na ich zachowanie ma wpływ nie tylko ich psychika, ale też zdrowie fizyczne, dieta... i dopiero takie holistyczne podejście pozwala nam realnie wpłynąć na polepszenie życia zwierzaka. Stąd bardzo cenię sobie współpracę z innymi specjalistami przy diagnozowaniu i podczas terapii zwierzaków, a dodatkowo staram się poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach także z tych zakresów.

Jeśli chcesz dokładnie zapoznać się z którymś z moich dyplomów i certyfikatów kliknij na wybrany kafelek i zobaczysz go w całości w powiększeniu;-)

Szkolenia dot. behawioru psów:

Szkolenia dot. behawioru kotów:

Szkolenia z zakresu zdrowia i weterynarii:

Szkolenia z zakresu zoodietetyki:

Pozostałe szkolenia:

bottom of page