top of page

Cena:

320 zł (online) lub 350 zł (na żywo)

Konsultacja przedadopcyjna

na żywo lub online

Chcesz przyjąć pod swój dach adopciaka ze schroniska? A może myślisz o szczeniaku z hodowli i chcesz upewnić się, że wybierzesz tego, z którym stworzycie duet idealny? Właśnie w tym celu powstała oferta konsultacji przedadopcyjnej, która odbywa się jeszcze zanim psiak trafi do Ciebie do domu. 

Jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu psa i chcesz upewnić się jaka rasa będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia i dopasowana do Twojego stylu życia, poziomu aktywności, miejsca zamieszkania czy sytuacji rodzinnej, to z całego serca zachęcam Cię do takiego spotkania. Warto tu jednak dodać, że rasa to dopiero początek rozważań, bo oczywiście wskazuje na pewne cechy psa, ale każdy psiak jest wyjątkowy i będzie cechował się różnym temperamentem i osobowością, więc nasze spotkanie będzie też przestrzenią by skupić się na takich cechach indywidualnych oraz je wstępnie ocenić. W każdym razie to naprawdę nie jest tak, że np. Golden Retriver zawsze w ciemno sprawdzi się w roli pieska dla rodziny z dziećmi.

 

Ponadto, niestety ciągle na rynku można wpaść w sidła pseudohodowców, a kupione psy, mimo zapewnień, nie są rasowe, ani przebadane pod kątem chorób, nie zawsze mają zapewniony odpowiedni rozwój i okres socjalizacji, a to wszystko niestety powoduje w przyszłości dużo stresu i nakładów finansowych, a często dużo boleśniejszych konsekwencji by wyprowadzić takie zwierzaki na prostą od strony weterynaryjnej i behawioralnej. Omówimy sobie zatem czym powinna charakteryzować się dobra i legalna hodowla, czego możesz oczekiwać od hodowcy, co sprawdzić, a także jakie zwierzę z miotu wybrać, by było odpowiednim kompanem właśnie dla Ciebie.

A może Twoje serce zmiękło na widok psiaka ze schroniska? Chcesz poznać bliżej jego temperament i jego potrzeby i wiedzieć na ile możecie stworzyć idealny duet, a nad czym i w jaki sposób będzie trzeba popracować po adopcji, by psiak, po trudnych doświadczeniach schroniskowych, odzyskał poczucie bezpieczeństwa i odnalazł się w nowym domu?

To też idealna opcja, aby poznać podstawy opieki nad zwierzakiem, na co się przygotować, jakie pies będzie miał potrzeby i jak je spełnić. Oczywiście taka pigułka wiedzy sprawdzi się szczególnie, jeśli będzie to Twój pierwszy pies w życiu, ale też wiedza behawioralna i zoopsychologiczna rozwija się tak prężnie i dynamicznie, że nawet jeśli miał_ś już psa w przeszłości warto przejść wspólnie na spokojnie przez najnowsze wskazówki jak zapewnić mu najszczęśliwsze życie. 

Zastanawiasz się czy ten typ konsultacji jest dla Ciebie?

  • Szykujesz się na pojawienie się szczeniaka w domu i chcesz jak najlepiej przygotować się do roli nowego psiego rodzica i skompletować wyprawkę, która naprawdę będzie Wam służyć?

  • Zastanawiasz się nad zakupem szczeniaka i chcesz mieć pewność, że nie padniesz ofiarą oszustwa ze strony pseudohodowcy?

  •  Potrzebujesz pomocy w dobraniu rasy, która idealnie pasuje do Ciebie i Twojego trybu życia?

  • Potrzebujesz pomocy w ocenie charakteru szczeniaka w schronisku, czy hodowli? 

bottom of page