Cena:
320zł
Konsultacja behawioralna
online
W terapii behawioralnej bardzo ważne jest dokładne poznanie zwierzaka, opiekunów, przyjrzenie się relacjom i poznanie środowiska, w którym żyjecie.
Jednak jeśli jesteś spoza Warszawy lub z innych powodów nie możesz umówić się na wizytę domową (np. na tym etapie Twój kot źle toleruje gości), to możesz wybrać opcję konsultacji online.
Podczas około 2-3h spotkania przy pomocy współczesnych technologii (najczęściej spotykamy się na platformie Zoom) przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad, dodatkowo na pewno poproszę Cię też o przesłanie filmików, zdjęć, czasem rysunków i w ten sposób spróbuję Ci zdalnie pomóc rozwiązać problem i poprawić Twoje relacje z czworonogiem.
Weź pod uwagę, że taka forma konsultacji przy niektórych zagadnieniach może się nie sprawdzić, chociaż, przy aktywnej współpracy z opiekunem, naprawdę wiele problemów udaje się z powodzeniem rozwiązać też taką zdalną drogą.
Konsultacja online będzie wymagała od Ciebie więcej czasu, gdyż konieczne będzie przygotowanie dodatkowych materiałów diagnostycznych np. wypełnienie dodatkowych kwestionariuszy, nagrania filmików itd.
Zastanawiasz się czy ten typ konsultacji jest dla Ciebie?
Konsultacja behawioralna online jest drugą, po konsultacji na żywo, najbardziej kompleksową formą mojej pomocy, którą możesz wybrać. Tu też mamy czas i przestrzeń na to, by przejść przez szczegółowy wywiad, a dobrze przygotowane materiały filmowe i diagnostyczne pozwalają mi poznać Was z kotem lepiej i zaadresować szeroką gamę zachowań problemowych, jak również zadbać o ich profilaktykę i pomóc Ci zrozumieć emocje i charakter Twojego czworonoga. Jeśli podczas terapii uznam, że w Waszym przypadku konieczne będzie jednak spotkanie na żywo, a nie tylko zdalna pomoc, to spróbuję skierować Was do polecanego przeze mnie specjalisty, który będzie mógł kontynuować terapię na żywo w Twoich okolicach lub przygotujemy Twojego kota na spotkanie ze mną, tak by było ono dla niego możliwie jak najbardziej komfortowe.
Jeśli nie potrafisz nazwać problemu, z jakim się borykacie, to nic nie szkodzi - to już wszak moje zadanie ;-) Opisz swoimi słowami co Cię niepokoi albo czego chciał_byś się dowiedzieć. Często zresztą zmagacie się z kilkoma problemami jednocześnie albo zachowanie, które obserwujesz, jest wynikiem emocji kota ukrytych głęboko pod powierzchnią i dopiero podczas pracy terapeutycznej dotrzemy do jego podłoża i będziemy mogli je odpowiednio sklasyfikować.
W jakich sytuacjach warto więc wybrać konsultację behawioralną online?
Przede wszystkim wtedy gdy niepokoi Cię jakieś zachowanie Twojego kota i nie masz możliwości spotkania się z behawiorystą na żywo.
A więc, gdy w Twoim mieście nie ma behawiorysty, do którego możesz zwrócić się o pomoc, Twój kot nie czuje się komfortowo przy obcych, albo zależy Ci właśnie na mojej pomocy, a jesteś spoza Warszawy.
Zakres problemów, z którymi możesz zgłosić się o pomoc online, jest bardzo podobny do tych przy konsultacjach na żywo, a więc:
-
kiedy Twój kot załatwia się poza kuwetą;
-
kiedy Twój kot jest lękowy i obawia się różnych dźwięków, obiektów, sytuacji;
-
kiedy Twój kot niszczy dom drapiąc meble, znacząc moczem teren i wspinając się po zasłonach;
-
kiedy Twój kot jest agresywny w stosunku do innych zwierząt w domu;
-
kiedy Twój kot jest agresywny w stosunku do obcych ludzi lub wobec domowników;
-
kiedy Twój kot nadmiernie się wylizuje, wygryza futerko, albo ma napady drgania skóry;
-
kiedy planujesz przeprowadzkę i chcesz mieć pewność, że Twój kot odnajdzie się szybko w nowym miejscu;
-
kiedy szykujecie się do powiększenia rodziny - np. narodziny dziecka, wprowadzenie się nowego domownika (zarówno tego ludzkiego jak i nowego zwierzaka) i chcesz mieć pewność, że Twój kot przeżyje takie zmiany bez nadmiernego stresu;
-
kiedy Twój kot stracił swojego wieloletniego towarzysza lub opiekuna i przeżywa żałobę;
-
kiedy Twój kot niedawno został przez Ciebie adoptowany i dopiero się poznajecie;
-
kiedy Twój kot nie dogaduje się z innym zwierzakiem w Twoim domowym stadzie (psem czy kotem);
-
kiedy Twój kot stracił nagle chęć do zabawy, stał się wycofany, ospały, wpadł w depresję;
-
kiedy Twój kot zjada różne dziwne i niejadalne przedmioty np. sznurki czy kamyczki;
-
... i w każdej innej sytuacji, w której czujesz potrzebę skonsultowania się z profesjonalistą i chcesz lepiej zrozumieć zachowanie i emocje swojego kota ;-)