top of page
15.jpg

Cena:

ustalana indywidualnie

Korpo-psiak
i Psi Sąsiad

na żywo lub online

Według statystyk w Polsce mieszka prawie 8 milionów psów. Pojawia się wiele udogodnień dla psich opiekunów w przestrzeni miejskiej, ale i wiele wyzwań. Psiaki, coraz liczniej obecne w naszych domach, spotykają się często na osiedlowych dróżkach, niektóre kawiarnie i sklepy pozwalają na wejście z czworonogiem, a kolejne firmy umożliwiają swoim pracownikom przychodzenie do pracy ze swoim pupilem i w tych przestrzeniach psy muszą ze sobą jakoś koegzystować.

 

Niestety, psy nie zawsze czują się komfortowo w wielu takich nawet psio-lubnych miejscach. Psie wybiegi bywają przeżyciem traumatycznym dla wielu czworonogów, wystawione miski z wodą bywają bombą bakteriologiczną a psiaki w biurach czasem nie radzą sobie z natłokiem bodźców. 

 

I stąd powstał właśnie pomysł na ten moduł mojej pomocy. W zależności od Twoich potrzeb stworzę indywidualny plan pojedynczego spotkania lub cały cykl szkoleń dopasowany do konkretnych zwierzaków i przestrzeni. 

 

Korpo-psiak

Prowadzisz firmę i Twoi pracownicy coraz częściej korzystają z przywileju przychodzenia do pracy ze swoim psiakiem?

 

To z jednej strony wspaniały benefit dla pracowników, ale też nie lada organizacyjne wyzwanie. Chętnie podpowiem Tobie i pracownikom jak zadbać o komfort zwierzaków, ale i innych pracowników, tak by wszyscy byli bezpieczni i czuli się pewnie we współdzielonej biurowej przestrzeni.

Zastanowimy się jak przystosować Wasze biuro na pojawienie się psiaków, tak by uniknąć stresu, konfliktów czy pogryzień. Na szkoleniu dla pracowników, także ci, którzy nie mają swoich zwierzaków znajdą coś dla siebie i dowiedzą się np. jak zachowywać się w towarzystwie psa, czy i jak go można głaskać i dzięki temu bez stresu będą potem dzielić wspólne biuro.

 

Możliwe jest też rozszerzenie takiego szkolenia o krótkie mini-konsultacje dla konkretnych opiekunów i ich psów, które będą funkcjonować w tej wspólnej przestrzeni, tak by ocenić ich temperament i to, czy i kiedy, będą czuły się komfortowo spędzając czas w biurze i na jakich zasadach.

 

 

Psi Sąsiad

To oferta skierowana na przykład do wspólnot mieszkaniowych i osiedli. Tu też bowiem warto zadbać o to, by psiarze mogli bezpiecznie funkcjonować w przestrzeni osiedla, psi sąsiedzi nie popadali w konflikty i by wszyscy zgodnie mogli obok siebie mieszkać.

Szkolenie skierowane na przestrzeń mieszkalną skupi się na wyzwaniach takich jak: mijanie się psów na klatce schodowej i wąskich chodnikach oraz oswojeniu i bezpieczeństwie używania windy. Z przyjemnością porozmawiam też o potrzebach i bezpieczeństwie kocich mieszkańców budynku. Takie spotkanie polecam też architektom i twórcom koncepcji danego osiedla już na etapie projektowania wspólnych przestrzeni - chętnie podpowiem jak prostymi sposobami warto czasem zaaranżować przestrzeń wewnętrznego patio czy wejście do budynku, by psiaki czuły się tam pewniej i przez to wszyscy byli bezpieczniejsi a coraz liczniejsi w społeczeństwie psiarze i kociarze chętnie wybierali akurat tę przestrzeń do życia. Porozmawiamy też o higienie czy o problemach separacyjnych.

Możemy rozszerzyć takie szkolenie o krótkie mini-konsultacje dla konkretnych opiekunów i ich psów, zaplanować sesje psich spotkań dla psich sąsiadów, by poczuły się lepiej w swoim towarzystwie albo ocenić, czy któryś z psiaków nie potrzebuje wsparcia, gdy zostaje sam w domu i np. nieustannie wokalizuje ku frustracji sąsiadów. 

 

Working From Home
Dog Lover

Zastanawiasz się czy ten typ konsultacji jest dla Ciebie?

Korpo-Psiak to oferta skierowana do:

  • firm i korporacji, które pozwalają pracownikom na przychodzenie ze swoimi zwierzętami do biura lub chcą taką praktykę niebawem u siebie wprowadzić;

  • firm i korporacji w ramach ciekawego i nietypowego szkolenia dla swoich pracowników, jeśli chcecie poruszyć tematy dotyczące psów (i kotów) i poznać świat widziany ich oczami;

  • inicjatyw oddolnych, czyli jeśli jesteście ze znajomymi z pracy psiarzami i chcecie zadbać o większy komfort Waszych psiaków w biurze;

  • właścicieli i pracowników miejsc psio-lubnych tj. sklepy, czy restauracje, aby wiedzieć jak zadbać o komfort Waszych czworonożnych klientów i Wasze bezpieczeństwo.

Psi Sąsiad to oferta z myślą o:

  • administracjach, zarządcach budynków i wspólnotach mieszkaniowych, które chcą zadbać o komfort wszystkich - małych i dużych - mieszkańców swoich nieruchomości;

  • zaprzyjaźnionych ze sobą sąsiadów, jeśli chcielibyście zadbać o to by Wasze psy lepiej się ze sobą dogadywały, wychodziły na wspólne spacery albo, by móc wymieniać się ze znajomym sąsiadem opieką nad zwierzakami;

  • architektów, projektantów i wszystkich tych, którzy tworzą przestrzenie miejskie i mieszkalne, którym podpowiem jak zadbać też o potrzeby czworonogów w miejskiej dżungli, na co coraz częściej zwracają uwagę szukający mieszkania. Bo, wbrew pozorom - to wcale nie ciągle popularny psi wybieg pod blokiem będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla psiaków z sąsiedztwa. 

bottom of page